DOŻYNKI GMINNE RAKOWNIA 2021

Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Rakownia. W dniu 28 sierpnia 2021r odbyło się w naszej miejscowości Gminne Święto Plonów czyli Dożynki. Rakownia została wybrana na gospodarza gminnych dożynek po raz drugi. Pierwszy raz było to piętnaście lat temu. Uroczystość ta miała się odbyć w Rakowni w ubiegłym roku lecz ze względu na zagrożenie pandemiczne została odwołana. Starostami dożynek zostali wybrani Pan Piotr Tecław  oraz moja małżonka Jolanta Piotrzkowska. Jako że wiadomość o tym, że będziemy organizatorami dożynek dotarła do nas bardzo późno a pracy przy tym jest co nie miara więc był to okres zwiększonego wysiłku ale jak Państwo mogli sami ocenić było warto. Pracę naszą doceniła również siła wyższa która pobłogosławiła nas dobrą pogodą podczas uroczystości.

Za wysiłek włożony w pomoc podczas przygotowania dożynek oraz za pomoc przy porządkowaniu terenu po dożynkach pragnę gorąco podziękować wszystkim którzy nie odmówili pomocy kiedy o nią poprosiłem, jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej jakże ważnej dla każdego sołtysa uroczystości, bo jak wspomniałem podczas obrzędu, sołtys jest  jeden a pracy dla kilkunastu osób. Nie będę wymieniał po nazwisku gdyż nie chciałbym kogokolwiek urazić nie wspominając o Nim.

Bez wysiłku osób zaangażowanych uroczystość by się nie udała, ale nie udała by się również  gdyby nie  sponsorzy którzy wsparli nas finansowo. Wiadomą jest rzeczą  że wszystko kosztuje a duża impreza kosztuje dużo i dlatego moje podziękowanie za ofiarność jest równie wielkie.  A sponsorami Gminnych Dożynek w Rakowni byli :

AT-DROG SP. Z O. O. SP. K.

POBIEDZISK0-GOŚLIŃSKI BANK SPÓŁDZIELCZY

CREDIT RISK BROKERS SP. Z O.O.

INLINE POLAND SP. Z O.O.

FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWA „DRUTEX” EWA OLEJNICZAK

EWIMARK WOJCIECHOWSKI SP. JAWNA

GARDENDECORE ŚLIWA DARIUSZ

INSTAL DANIEL BORYSOWSKI

MODRAK DARIUSZ

STOLAR ŚLIWIŃSKA JOLANTA

WYTWÓRNIA BETONU BETMIX ROBERT ANDRZEJCZAK

STANMARK S.C.

HANDEL I USŁUGI WIELOBRANŻOWE NIEKONCESJONOWANE JAROSŁAW DOBROWOLSKI

WIŚNIEWSKI MAREK

ZAKŁAD STOLARSKO-CIESIELSKI PRZEMYSŁAW RESZELA

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ZDZISŁAWA KŁOS

IMA POLSKA S.A. – MUROWANA GOŚLINA

ANNA MADEJA

Jeszcze raz pragnę wszystkim podziękować i zapraszam do obejrzenia zdjęć których autorem jest Pan Waldemar Malicki i możemy je oglądać dzięki Jego uprzejmości.

Sołtys Grzegorz Piotrzkowski