Dzień Dziecka w Rakowni !!!

W sobotę 2 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Rakowni zorganizowano festyn z okazji dnia dziecka. Hasłem przewodnim była zabawa na sportowo. Wszystkie dzieci które nas odwiedziły na boisku miały szansę wziąć  udział w wielu grach i zabawach. Do godziny 15.30  Panie  przedszkolanki  prowadziły gry i zabawy dla dzieci z przedszkola, a od godziny 15.30 do godziny 17.30 dziećmi zajęła się profesjonalna grupa animatorów. Cały czas dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach prowadzonych przez innych opiekunów oraz strażaków z naszej OSP, z czego ochoczo korzystały. Od godziny 15.30 do godziny 17.30 odbywał się turniej strzelecki z wiatrówki w kategorii do lat 12 oraz powyżej lat 12. W kategorii do lat 12: pierwsze miejsce zdobył Krzyś Dekier, drugie miejsce Lena Łatyszew a trzecie Hubert Jakubowski. W kategorii powyżej lat 12: pierwsze miejsce zdobył Pan Jakub Jakubowski który obiecał, że będzie nas reprezentował podczas turnieju sołectw w konkurencji strzelanie, drugie Pan Tomasz Kusiakiewicz a trzecie Pan Tomasz Kowalewski. Pamiątkowe medale w kategorii do lat 12 oraz statuetki w kategorii powyżej lat 12 wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Murowanej Gośliny Pan Dariusz Urbański. Pan burmistrz był również sponsorem muzyki która nam umilała czas do późnego wieczora. Oprócz zabawy, na dzieci czekały również słodkie poczęstunki takie jak lody czy wata cukrowa po którą ustawiła się długa kolejka. Na stołach były przygotowane owoce a przy ognisku rozpalonym pod koniec zabaw można było upiec kiełbaski.  Poczęstunku nie zabrakło także dla opiekunów dzieci. Panie przygotowały wypieki a kawa lub herbata były dostępne cały czas, tak samo jak jak ogórki i chleb ze smalcem (kto chciał mógł wybrać bułki). Na chętnych czekała także wyśmienita grochówka którą sponsorował Pan Radosław Szpot. Pogoda, jak zwykle podczas imprez w Rakowni dopisała a chwilę deszczu przeczekano pod dachem.Bardzo dziękuję wszystkim osobom których zaangażowanie umożliwiło organizację obchodów dnia dziecka jak również dziękuję wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy finansowo wsparli obchody święta dzieci.

Sołtys Grzegorz Piotrzkowski