Msza Dożynkowa oraz Święto Pyry wśród pojazdów OSP !

Tegoroczne Święto Pyry zbiegło się w czasie z mszą dożynkową sołectw Rakowni i Kamińska, oraz z oficjalnym wprowadzeniem do działań bojowych samochodu, który niedawno otrzymała nasza OSP. Równocześnie nastąpiło przekazanie samochodu dotychczas będącego na stanie OSP Rakownia do jednostki OSP Boduszewo. Po mszy świętej dożynkowej ok. godziny 18.00 na boisku sportowym przy ul. Sowiej rozpoczęło się „III Święto Pyry” . Na wstępie nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów, a następnie zaproszeni goście oraz mieszkańcy, którzy przybyli na boisko mieli okazję skosztować przygotowanych, na to trzecie już święto pyry w Rakowni, potraw. Nie zabrakło bohaterki tego dnia, czyli pyry z gzikiem, ale nowością była w tym roku pyra zapiekana z boczkiem, która cieszyła się równie wielkim powodzeniem. Na stołach zagościły także domowe wypieki do których serwowana była kawa lub herbata. Przy ognisku można było usmażyć kiełbaski ufundowane przez strażaków a dla wszystkich chętnych (oczywiście pełnoletnich) było piwo. Biesiadowanie przebiegało w miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki której sponsorem były „Aktywne Babki”. Około godziny 20 odwiedził nas Burmistrz Dariusz Urbański, który oprócz poczęstunku w postaci dużego tortu przywiózł naszym strażakom decyzję o rozbudowie remizy OSP w Rakowni i zapewnił, że jeśli tylko będzie taka wola rady gminy to pieniądze w budżecie na 2019 r się znajdą. Wśród ożywionych rozmów biesiadowanie trwało do północy. Dziękuję Paniom za przygotowanie potraw i wypieków a także za bardzo sprawną obsługę. Kosztowało to dużo pracy a także sporego wkładu finansowego, ale Panie stale wspierające inicjatywy sołeckie kolejny raz nie zawiodły, DZIĘKUJĘ !!! . Strażakom dziękujemy za kiełbaski oraz za to, że było je czym popić a Burmistrzowi za bardzo smaczny tort.

Zdjęcia opublikowane w tym wpisie zostały wykonane na prośbę Pana Piotra Tecława, przez fotografa Pana Waldemara Malickiego.