Otwarcie wiaty za nami!!!

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Śliwińskiego, który jest ich autorem.

Uroczyste otwarcie wiaty

W sobotę 27 maja 2017 r. o godzinie 14.00 na boisku sportowym przy ulicy Sowiej w Rakowni, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina przybyły na zaproszenie sołtysa i rady sołeckiej, dokonał uroczystego otwarcia wiaty poprzez przecięcie biało czerwonej wstęgi. Następnie zaproszony również na uroczystość, proboszcz naszej parafii ksiądz Sławomir Jessa wiatę poświęcił. Tak Burmistrz jak i ks. Proboszcz wyrazili swoje uznanie dla mieszkańców i oczywiście wykonawcy nowej wiaty. Po części oficjalnej sołtys zaprosił wszystkich przybyłych na poczęstunek pod dach nowowybudowanej wiaty.

Otwarcie wiaty było najważniejszym ale tylko jednym z kilku wydarzeń tego dnia na boisku. Podczas festynu obchodzono również dzień dziecka, przeprowadzono turniej strzelecki z wiatrówki a wieczorem bawiono się przy dźwiękach muzyki którą raczył nas dyskdżokej Pan Łukasz Nowacki. Pan Łukasz jest także wodzirejem więc dzieci które jeszcze przebywały na boisku miały okazję bawić się pod okiem profesjonalisty. Nie był to jedyny profesjonalista który zabawiał dzieci, bowiem od godziny 15.00 do godziny 18.00 naszymi maluchami zajmowały się równie profesjonalnie panie animatorki, Pani Agnieszka Nowak oraz Pani Paulina Wodnicka tak, że zabawy było co nie miara. Pogoda dopisała i było bardzo ciepło co przełożyło się na zwiększone pragnienie naszych pociech, ale mogły je bez przeszkód ugasić soczkami które tak jak w ubiegłym roku sponsorowało Przedsiębiorstwo Spedycyjno Transportowo Tadeusz Kłos. Dla tych którzy chcieli obniżyć temperaturę gardła, Państwo Bronisław i Karolina Cianciara ufundowali lody.

Kolejną atrakcją była wata cukrowa również rozdawana za darmo.

Następnym wydarzeniem był turniej strzelecki z wiatrówki o tytuł snajpera Rakowni. Początek o godzinie 15.15 a finał o godzinie 18.15. Strzelano przez trzy godziny bez przerwy, do tarczy biatlonowej udostępnionej przez Pana Marka Kroteckiego, z odległości około 10 metrów. W turnieju wzięło udział 45 zawodników którzy próbowali swoich sił pod okiem fachowca Pana Andrzeja Kowalewskiego, który jest również członkiem rady sołeckiej. Do finału zakwalifikowały się trzy osoby które na 5 strzałów miały 5 trafień, byli to Panowie Mikołaj Chudziński z Uchorowa, Maciej Kempa mieszkaniec Zielonych Wzgórz i mieszkaniec Rakowni Adrian Krause. W fnale strzelano po trzy strzały do tarczy i z wynikiem 21 punktów Pan Mikołaj Chudziński został Snajperem Rakowni (chociaż mieszka w Uchorowie). Drugie miejsce z wynikiem 20 punktów zajął Pan Adrian Krause, a Pan Maciej Kempa trzecie z wynikiem 18 punktów. Jak widać poziom był wyrównany. Za zajęcie miejsc na podium przewidziane były cenne nagrody ufundowane przez Pana Jarosława Dobrowolskiego które w imieniu fundatora wręczył zwycięzcom Pan Andrzej Kowalewski. Podczas trwania festynu przez cały czas na mieszkańców oraz gości czekały pyszne placki które przygotowały Panie z Rakowni. Większość Pań to członkinie grupy Aktywne Babki, ale również dwie gospodynie. Za wypieki podziękowania dla Pań : Danuty Tecław, Mirosławy Makowskiej, Hanny Markiewicz, Bernadetty Błoszyk, Marii Reszela (znanej jako Marzena), Melanii Puziak, Iwony Sadowicz,  Jadwigi Michalak, Jolanty Piotrzkowskiej i Bożeny Zellner. Podobnie jak rok temu były wypiekane również gofry które w pocie czoła przygotowywały panie: Jolanta Piotrzkowska, Mirosława Makowska, Danuta Tecław, Hanna Markiewicz i Bożena Zellner a także przygotowywały na życzenie kawę lub herbatę. Tuż obok Panie Barbara Tomiak i Jadwiga Michalak częstowały chętnych grochówką przygotowaną w prawdziwej wojskowej kuchni przez Panią Jolantę kowalewską a gotowaną przez jej męża Pana Andrzeja. Z konkretów na chętnych, bo wiadomo, że nie każdy lubi słodkie, czekała kiełbasa z grilla udostępnionego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni, a także ogórek małosolny do chleba ze smalcem. Od godziny 19.00 do 24.00  bawiono się przy muzyce granej przez Pana Łukasza Nowackiego. Po zmroku przeprowadzono pierwszą próbę oświetlenia wiaty, która wypadła nawet więcej niż zadawalająco. Za pomoc finansową bardzo dziękuję wszystkim którzy się podzielili i złożyli datki do puszek w sklepach.

Organizatorami dnia dziecka byli: Sołtys i Rada sołecka Rakowni, Ochotnicza Straż Pożarna w Rakowni, Grupa Aktywne Babki, Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni. Wszystkim bardzo dziękuję. Sołtys Grzegorz Piotrzkowski.