Dożynki Powiatowo-Gminne w Łopuchowie.

W sobotę 26 sierpnia 2017 r w Łopuchowie odbyło się Powiatowo-Gminne Święto Plonów. Pogoda dopisała ale i tak, co wyraziło wielu przemawiających, pozostał pewien swego rodzaju niedosyt spowodowany tym,że przez niesprzyjającą rolnikom tegoroczną aurę spora część zboża w dalszym ciągu pozostaje na polach. Wieniec dożynkowy z Rakowni w tym roku zaprezentowała delegacja w skład której weszli: Pani Halina Krause, Pani Jolanta Piotrzkowska i sołtys Grzegorz Piotrzkowski. Zboże na wieniec dostarczyli nasi rolnicy, a że w Rakowni jest ich czterech to na każdym z ramion wieńca było zboże od innego rolnika. Owies dostarczyli Państwo Krause, pszenicę Państwo Tecław, jęczmień od Państwa Makowskich a żyto od Państwa Piotrzkowskich (czyli od sołtysa). Pomysł wyglądu oraz wykonanie to dzieło Pani Jolanty Piotrzkowskiej której w końcowej dekoracji pomagała Pani Halina Krause. (stelaż własnoręcznie pospawał sołtys) .